THWK
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Gracze Therian Saga gildia Wesoła Kompania
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj
Szukaj
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
bicz
Latest topics
» Witamy w Nordii
Święto Rumbular I_icon_minitimeWto Sie 30, 2016 9:44 am by Looping

» Zamek/Gród
Święto Rumbular I_icon_minitimeWto Lip 05, 2016 8:21 am by Ketisha

» Sypialnie w placówkach
Święto Rumbular I_icon_minitimeSob Cze 11, 2016 11:27 am by Zbaniwryj

» MAszyny do kamieniołomu lanferitowego
Święto Rumbular I_icon_minitimePią Maj 27, 2016 7:00 pm by Looping

» bicz pliz:)
Święto Rumbular I_icon_minitimeCzw Maj 19, 2016 5:49 pm by Kabraxis

» KAmieniołom monolitowy w górach odrodzenia
Święto Rumbular I_icon_minitimePon Maj 16, 2016 11:30 pm by Kabraxis

» Solonen pnie dechy
Święto Rumbular I_icon_minitimeSro Kwi 27, 2016 3:06 pm by Kopik

» Stocznia- drewno
Święto Rumbular I_icon_minitimeWto Kwi 26, 2016 11:07 pm by Kopik

» Trzeba zrobić ściepe narodową...
Święto Rumbular I_icon_minitimeCzw Kwi 21, 2016 12:16 am by Rian

Maj 2024
PonWtoSroCzwPiąSobNie
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
The most tagged members
No user

 

 Święto Rumbular

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
Rian
Artysta Magik
Artysta Magik
Rian


Liczba postów : 43
Join date : 13/02/2016
Skąd : Białystok

Święto Rumbular Empty
PisanieTemat: Święto Rumbular   Święto Rumbular I_icon_minitimePon Mar 07, 2016 11:45 pm

Święto robimy co miesiąc w tym temacie wpisujmy co wrzucimy do gildii tak aby sprawnie szybko to poszło.
Nie oglądajmy się na innych, róbmy swoje.
Trzeba wykonać 10 akcji, które wymagają 33,1 wysiłku oraz 2g oraz trwają 2h18'.
Materiały:
Dziczyzna 50 w sumie 500
Wołowina 50 w sumie 500
Drewno opałowe 2000 w sumie 20000
Rumblar 200 w sumie 2000
Mięso z zająca 50 w sumie 500
Mieso z jelenia 50 w sumie 500
Powrót do góry Go down
Rian
Artysta Magik
Artysta Magik
Rian


Liczba postów : 43
Join date : 13/02/2016
Skąd : Białystok

Święto Rumbular Empty
PisanieTemat: Re: Święto Rumbular   Święto Rumbular I_icon_minitimePon Mar 07, 2016 11:52 pm

Marzec
Mięsa jest pod dostatkiem w zapasach gildii.
Wrzuciłem 3200 drewna, 200 mięsa z zająca, 100 mięsa z jelenia i po 50 wołowiny i dziczyzny.
Na ten miesiąc potrzebujemy jeszcze 2000 drewna rumblar już zapewnił Zbaniwryj (notabene ten co bardzo fajnie tłumaczy posty na forum, piwo mu za to:).
Kto może niech wrzuca i wpisuje tutaj ile wrzuci jak będzie w głównej siedzibie, ewentualnie ile wrzucił.
Mam nadzieję, że dzięki temu przyśpieszymy działania.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Święto Rumbular Empty
PisanieTemat: Re: Święto Rumbular   Święto Rumbular I_icon_minitimeWto Mar 08, 2016 9:17 pm

1 300 opału i 8 akcji
Powrót do góry Go down
Kopik
Artysta Magik
Artysta Magik
Kopik


Liczba postów : 34
Join date : 13/02/2016
Age : 26
Skąd : Opole

Święto Rumbular Empty
PisanieTemat: Re: Święto Rumbular   Święto Rumbular I_icon_minitimeSob Mar 12, 2016 11:32 am

Coś tam drewna miałem to dałem. Moim zdaniem można pisać tylko co trzeba i ile brakuje. W gildyjnym rejestrze jest pokazane co kto i ile dał. Smile

Powrót do góry Go down
Zbaniwryj
Artysta Magik
Artysta Magik
Zbaniwryj


Liczba postów : 26
Join date : 14/02/2016
Skąd : Łódź

Święto Rumbular Empty
PisanieTemat: Re: Święto Rumbular   Święto Rumbular I_icon_minitimeWto Mar 15, 2016 2:50 pm

No ja zawsze dorzucę trochę opału (mam alta co wycina dąb i klon więc opał niejako w gratisie wpada). Piwko też mogę podrzucać i akcje wykonywa, choć chwilowo uczę się transportu Wink
Powrót do góry Go down
Rian
Artysta Magik
Artysta Magik
Rian


Liczba postów : 43
Join date : 13/02/2016
Skąd : Białystok

Święto Rumbular Empty
PisanieTemat: Re: Święto Rumbular   Święto Rumbular I_icon_minitimeSro Mar 16, 2016 7:57 am

Napisałem tego posta nie po to aby rozliczać ludzi kto ile da i dał. Ostatnio mieliśmy problem z zorganizowaniem do końca święta.
Łatwiej na forum ogarnąć czego brakuje i ile potrzeba niż zliczać w grze.
Wpisując ile kto wrzuci szybciej będziemy widzieć czego brakuje i co można jeszcze zaoferować, co zrobić. Inaczej tak nasza natura jest stworzona, że będziemy czekać, bo pewnie ktoś inny już planuje robić, dać. Wtedy wszystko się rozciąga.
Po 21.03 trzeba będzie zacząć zbierać opał na kwietniowe święto, tak aby zebrać wszystko co jest potrzebne z chwilą pojawienia się nowego rozdania.
Organizacja pracy to podstawa wydajnej pracy:).
Powrót do góry Go down
Rian
Artysta Magik
Artysta Magik
Rian


Liczba postów : 43
Join date : 13/02/2016
Skąd : Białystok

Święto Rumbular Empty
PisanieTemat: Re: Święto Rumbular   Święto Rumbular I_icon_minitimeSob Kwi 02, 2016 2:56 am

Bilety na święto dostajemy w drugiej połowie miesiąca.
W chwili obecnej brakuje 4k drewna opałowego.

Wpisujcie i wrzucajcie.
Powrót do góry Go down
Poquelin
Szef
Szef
Poquelin


Liczba postów : 8
Join date : 22/02/2016

Święto Rumbular Empty
PisanieTemat: Re: Święto Rumbular   Święto Rumbular I_icon_minitimeNie Kwi 03, 2016 6:08 pm

mieso wszelkiego rodzaju dostarczam regularnie, największe problemy mamy z drewnem opałowym
Powrót do góry Go down
Rian
Artysta Magik
Artysta Magik
Rian


Liczba postów : 43
Join date : 13/02/2016
Skąd : Białystok

Święto Rumbular Empty
PisanieTemat: Re: Święto Rumbular   Święto Rumbular I_icon_minitimePon Kwi 04, 2016 7:32 am

Mięso oraz reszta to nie problem. Największym problemem jest drewno opałowe. Ja np przestałem je wykorzystywać, a korzystam z mocniejszego opału, tak abym mógł więcej wrzucić do gildii. Zawsze jak mogę zaglądam do NPC co mają opał i kupuje. 600-1000 drewna miesięcznie bez specjalnego wysiłku udaje mi się kupić.
Gdyby każdy tak robił problem drewna byłby znacznie mniejszy.
Powrót do góry Go down
Rian
Artysta Magik
Artysta Magik
Rian


Liczba postów : 43
Join date : 13/02/2016
Skąd : Białystok

Święto Rumbular Empty
PisanieTemat: Re: Święto Rumbular   Święto Rumbular I_icon_minitimePon Kwi 04, 2016 1:12 pm

Ok ostatni rzut święta biorę na siebie, tak aby zacząć już przygotowania do nowego święta. Plik do którego podaję link, jest zaktualizowany (pomniejszona zawartość) o to co wezmę na zrobienie święta. Nastąpi to dziś wieczorem lub jutro w zależności od czasu i dokupienia drzewa. Plik do aktualizacji przez każdego (poprawiony):
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1N7DlvfUe6m1W9TOVVD4QF87UMDDUeXx-Ai4VPOAzWYA/edit?usp=sharing
Jako ciekawostkę podaję wszystkie wymagania do świąt, które powinniśmy już zacząć robić. W odpowiednim czasie zrobię dla każdego święta podobną edytowalną wersję, jeżeli sprawdzi się to co zrobiłem dzisiaj (poprawiony dostęp). https://docs.google.com/spreadsheets/d/1NYiRrCA-ffvaAMzqUeYwrwRDuaAhLr144_KXh2gDgs4/edit?usp=sharing
Drzewo można kupić: Fakonia, Miliken, Tissen Kranport, Berjuszowska Delta, jeżeli coś przeoczyłem dajcie znać


Ostatnio zmieniony przez Rian dnia Pon Kwi 04, 2016 7:54 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Go down
Poquelin
Szef
Szef
Poquelin


Liczba postów : 8
Join date : 22/02/2016

Święto Rumbular Empty
PisanieTemat: Re: Święto Rumbular   Święto Rumbular I_icon_minitimePon Kwi 04, 2016 5:26 pm

ten drugi link jak można edytować aby wprowadzić zmiany?
Powrót do góry Go down
Rian
Artysta Magik
Artysta Magik
Rian


Liczba postów : 43
Join date : 13/02/2016
Skąd : Białystok

Święto Rumbular Empty
PisanieTemat: Re: Święto Rumbular   Święto Rumbular I_icon_minitimePon Kwi 04, 2016 5:29 pm

poprawie wieczorem, myślałem, że xls tak samo będzie działał jak xlsx
Powrót do góry Go down
Poquelin
Szef
Szef
Poquelin


Liczba postów : 8
Join date : 22/02/2016

Święto Rumbular Empty
PisanieTemat: Re: Święto Rumbular   Święto Rumbular I_icon_minitimePon Kwi 04, 2016 5:31 pm

w tym pierwszym linku nie zapisuje zmian, cos trzeba tam zrobic czy ja cos xle robie?
Powrót do góry Go down
Rian
Artysta Magik
Artysta Magik
Rian


Liczba postów : 43
Join date : 13/02/2016
Skąd : Białystok

Święto Rumbular Empty
PisanieTemat: Re: Święto Rumbular   Święto Rumbular I_icon_minitimePon Kwi 04, 2016 5:41 pm

dawno nie korzystałem z googla, ale w pracy to się ładnie sprawdzało
jeżeli link poniżej nie będzie działał, to będę musiał ręcznie wpisywać do czasu jak nie rozwiążę problemu.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1N7DlvfUe6m1W9TOVVD4QF87UMDDUeXx-Ai4VPOAzWYA/edit?usp=sharing
Powrót do góry Go down
Kopik
Artysta Magik
Artysta Magik
Kopik


Liczba postów : 34
Join date : 13/02/2016
Age : 26
Skąd : Opole

Święto Rumbular Empty
PisanieTemat: Re: Święto Rumbular   Święto Rumbular I_icon_minitimePon Kwi 04, 2016 7:24 pm

Nie wiem czy to warte roboty Rianie w gildii jest pokazane kto ile i kiedy dał. Można by zrobić tylko ile jest ile potrzeba i ile brakuje kolorami ładnie na czerwono zielono żeby było przejrzyście. Taki system jaki zrobiłeś jest dobry gdy składki są przymusowe tak robiłem w innej grze.
Powrót do góry Go down
Rian
Artysta Magik
Artysta Magik
Rian


Liczba postów : 43
Join date : 13/02/2016
Skąd : Białystok

Święto Rumbular Empty
PisanieTemat: Re: Święto Rumbular   Święto Rumbular I_icon_minitimePon Kwi 04, 2016 7:44 pm

ok drugi link działa bez problemu, sprawdzałem na komputerze gdzie nie mam konta google i ładnie edytuje

Cały czas jesteśmy gildią bez obowiązkowych składek, ale przyznam się, że ja osobiście nie zaglądam za często kto co wrzucił, a pokazuje tylko chyba do 20 wstecz.
Tabelka jest po to aby wiedzieć ile kto deklaruje, że wrzuci przy okazji nawet nie wrzucając rzeczywiście w danej chwili.
A na końcu mamy zaznaczone czy brakuje czy nie. do czasu jak będzie minus będzie na czerwono.
Jeden bardziej przyłoży się do organizacji święta Rubular, a inny do robienia umów gildyjnych, które są konieczne do rozwoju.
Co miesiąc jest problem ze świętem Rumbular, który daje takie umowy od razu. Jeżeli mamy problem teraz to kiedy wybudujemy stocznie, stadion, wille, ew inne przybytki gildii.
My już powinniśmy myśleć o równoległym robieniu innych świąt, ale z tym sobie na chwilę obecną nie poradzimy.
Mogę pilnować święta Rumbular i przypominać wszystkim, że ciągle jest brak, a każdy będzie mógł łatwo sprawdzić czego brakuje, wystarczy, że sobie doda do ulubionych odnośnik.

To jest mój pomysł, ale jestem otwarty na inne rozwiązania. Może ktoś zna lepsze rozwiązanie.
Powrót do góry Go down
Zbaniwryj
Artysta Magik
Artysta Magik
Zbaniwryj


Liczba postów : 26
Join date : 14/02/2016
Skąd : Łódź

Święto Rumbular Empty
PisanieTemat: Re: Święto Rumbular   Święto Rumbular I_icon_minitimeWto Kwi 05, 2016 12:46 am

Pomysł na wykorzystanie arkuszy świetny ! Bardzo ułatwi organizowanie materiałów względem potrzeb.

Myślę, że docelowo warto będzie stworzyć jeden duży arkusz z zakładkami odpowiednio dobranymi do aktualnych potrzeb / projektów gildii (1 zakładka = 1 konkretna sprawa np. właśnie święto R). Do tego jeszcze inne zakładki. W wolnej chwili będę takie coś dziabał i jak już powstanie coś w miarę użytecznego rzucę link Smile
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Święto Rumbular Empty
PisanieTemat: Re: Święto Rumbular   Święto Rumbular I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Święto Rumbular
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
THWK :: PROJEKTY (potrzeby gildii)-
Skocz do: