THWK
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Gracze Therian Saga gildia Wesoła Kompania
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj
Szukaj
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Keywords
bicz
Latest topics
» Witamy w Nordii
Trzeba zrobić ściepe narodową... I_icon_minitimeWto Sie 30, 2016 9:44 am by Looping

» Zamek/Gród
Trzeba zrobić ściepe narodową... I_icon_minitimeWto Lip 05, 2016 8:21 am by Ketisha

» Sypialnie w placówkach
Trzeba zrobić ściepe narodową... I_icon_minitimeSob Cze 11, 2016 11:27 am by Zbaniwryj

» MAszyny do kamieniołomu lanferitowego
Trzeba zrobić ściepe narodową... I_icon_minitimePią Maj 27, 2016 7:00 pm by Looping

» bicz pliz:)
Trzeba zrobić ściepe narodową... I_icon_minitimeCzw Maj 19, 2016 5:49 pm by Kabraxis

» KAmieniołom monolitowy w górach odrodzenia
Trzeba zrobić ściepe narodową... I_icon_minitimePon Maj 16, 2016 11:30 pm by Kabraxis

» Solonen pnie dechy
Trzeba zrobić ściepe narodową... I_icon_minitimeSro Kwi 27, 2016 3:06 pm by Kopik

» Stocznia- drewno
Trzeba zrobić ściepe narodową... I_icon_minitimeWto Kwi 26, 2016 11:07 pm by Kopik

» Trzeba zrobić ściepe narodową...
Trzeba zrobić ściepe narodową... I_icon_minitimeCzw Kwi 21, 2016 12:16 am by Rian

Maj 2024
PonWtoSroCzwPiąSobNie
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
The most tagged members
No user

 

 Trzeba zrobić ściepe narodową...

Go down 
+2
Ketisha
Kopik
6 posters
AutorWiadomość
Kopik
Artysta Magik
Artysta Magik
Kopik


Liczba postów : 34
Join date : 13/02/2016
Age : 26
Skąd : Opole

Trzeba zrobić ściepe narodową... Empty
PisanieTemat: Trzeba zrobić ściepe narodową...   Trzeba zrobić ściepe narodową... I_icon_minitimeSro Kwi 06, 2016 5:52 pm

... i kupić oceanit gildiowo Very Happy

Żartuje oczywiście Smile

Ja mam już tego dość... że nasz szefuncio kupuje wszystko sam i za swoje i potem nie wiadomo skąd się wzięło to i to oraz tamto i sramto... Proponuje ustawić jakieś składki tygodniowe/miesięczne (niepotrzebne skreśl Smile ) bo wszystkiego sami nie uciułamy głownie melandryn i oceanit. Osobna kwestia będzie znalezienie rozsądnego sprzedawce Rolling Eyes . Możliwości zarobku opisałem wam tutaj https://thwk.forumpolish.com/t33-porad-kilka#66 .Niech się wszyscy wypowiedzą co o tym sądzą.
Powrót do góry Go down
Ketisha
Expert
Expert
Ketisha


Liczba postów : 15
Join date : 22/02/2016

Trzeba zrobić ściepe narodową... Empty
PisanieTemat: Re: Trzeba zrobić ściepe narodową...   Trzeba zrobić ściepe narodową... I_icon_minitimeSro Kwi 06, 2016 6:15 pm

Jestem jak najbardziej za.
Już mówiłam że dobrze by było by ktoś kierował pracami bo chętnie pomogę ale wolałabym mieć cel od kogoś i robić to. Tak jest łatwiej przy najmniej dla mnie. Za składkami też jestem - a jak dowiem się ile to jest ta "składka" to powiem czy mam Wink
Powrót do góry Go down
Rian
Artysta Magik
Artysta Magik
Rian


Liczba postów : 43
Join date : 13/02/2016
Skąd : Białystok

Trzeba zrobić ściepe narodową... Empty
PisanieTemat: Re: Trzeba zrobić ściepe narodową...   Trzeba zrobić ściepe narodową... I_icon_minitimeCzw Kwi 07, 2016 12:29 am

Przyznam się, że sam się zastanawiałem nad takim rozwiązaniem. Ale to trzeba byłoby wprowadzić jednogłośnie. Jak przychodziłem tutaj to podobało mi się, że każdy pomaga na ile może. Dlatego i stawka powinna być taka, aby nikogo nie bolało, ew zróżnicować. Dla mnie 50g tygodniowo nic nie kosztowało, nie odczułbym tego. 100g tygodniowo już w niektóre tygodnie bym odczuł, ale też jeszcze byłbym w stanie zaakceptować. Można też wprowadzić na pewien okres....jak 23% podatek VAT:)
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Trzeba zrobić ściepe narodową... Empty
PisanieTemat: Re: Trzeba zrobić ściepe narodową...   Trzeba zrobić ściepe narodową... I_icon_minitimePią Kwi 08, 2016 7:42 am

Dla mnie 100 g tygodniowo to pikuś dopóki bloki z marapisu ida na rynku po 2 golda. Wiem, zaraz napiszecie, że nam jest marapis potrzebny, ale przy założeniu, ze pracownicy od jednego alta wydoibywają marapisi ten alt przerabia to na bloki, to wychodzi 2 g w 11 minut. I w tej sytuacji poświęcanie tego alta na miód to marnotrastwo pieniedzy. Za ta kasę można sporo potrzebnych rzeczy kupić. Dopóki czolowe gildie płacą tyle za te bloki to opłaca się je sprzedawać.
Powrót do góry Go down
Rian
Artysta Magik
Artysta Magik
Rian


Liczba postów : 43
Join date : 13/02/2016
Skąd : Białystok

Trzeba zrobić ściepe narodową... Empty
PisanieTemat: Re: Trzeba zrobić ściepe narodową...   Trzeba zrobić ściepe narodową... I_icon_minitimePią Kwi 08, 2016 8:46 am

Przerabiacz musi też spać. Ogólnie kamieniarz jest w stanie przy tych cenach zarobić ~8g/h. Dziennie ok. 200g. Każdy ma swój sposób na poprawę finansów i nikt nie powinien bronić Tobie sprzedaży marapisu. Ale skoro masz takie przeroby to mógłbyś dorzucić brakujące 32 wieże. Palko dorzuci brakujące 60 ścian i marapis będziemy mieli załatwiony. Zajmie nam to trochę, ale do końca miesiąca by było.
Zresztą największym problemem są materiały na młyn, które będziemy raczej musieli dokupić. Ja na Intruzie trochę dropię melandrynowe deski i dorzucam. Na razie mam prawie 20 desek i kilka pni (ktoś ma reckę?).
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Trzeba zrobić ściepe narodową... Empty
PisanieTemat: Re: Trzeba zrobić ściepe narodową...   Trzeba zrobić ściepe narodową... I_icon_minitimePią Kwi 08, 2016 12:13 pm

Pnie mogę pociąć, nie ma problemu, ale to na koniec jak już się razem z deskami uzbierają. Za kasę z marapisu wolę dokupować oceanit zwłaszcza, że alt nie zrobi jeszcze wież.
Powrót do góry Go down
Poquelin
Szef
Szef
Poquelin


Liczba postów : 8
Join date : 22/02/2016

Trzeba zrobić ściepe narodową... Empty
PisanieTemat: Re: Trzeba zrobić ściepe narodową...   Trzeba zrobić ściepe narodową... I_icon_minitimeSro Kwi 13, 2016 6:13 pm

ja tez jestem za składkami aby kupować matsy do maszyn i posiadłości
Powrót do góry Go down
Zbaniwryj
Artysta Magik
Artysta Magik
Zbaniwryj


Liczba postów : 26
Join date : 14/02/2016
Skąd : Łódź

Trzeba zrobić ściepe narodową... Empty
PisanieTemat: Re: Trzeba zrobić ściepe narodową...   Trzeba zrobić ściepe narodową... I_icon_minitimeSro Kwi 20, 2016 1:27 am

Też jestem za składkami jako dodatkową "daniną" na rzecz gildii. Składki możemy ustawić w widełkach, albo też dać jakąś jedną sztywną (rozsądnie dobraną na zasadzie głosowania). W razie jak ktoś nie wyrobi to najwyżej dopłaci innym razem Razz. Patrząc na swoją postać 100g tygodniowo w zasadzie nie uszczupli mojego budżetu (niezłe zarobki są np w siedzibie arystokracji jak ktoś dysponuje myślistwem). Ale tak jak pisałem co do ostatecznej stawki możemy jeszcze podyskutować Smile
Powrót do góry Go down
Rian
Artysta Magik
Artysta Magik
Rian


Liczba postów : 43
Join date : 13/02/2016
Skąd : Białystok

Trzeba zrobić ściepe narodową... Empty
PisanieTemat: Re: Trzeba zrobić ściepe narodową...   Trzeba zrobić ściepe narodową... I_icon_minitimeSro Kwi 20, 2016 11:05 am

To może róbmy od razu głosowanie? I ustalmy, ze składki idą na materiały, które nie jesteśmy w stanie sami wrzucić, poza tym wrzucamy co możemy na różne projekty. I pomysł Zbaniwryja jest jak najbardziej do wdrożenia, że jeżeli ktoś nie jest w stanie to daje ile może.
Za (gold/tydzień):
1. Kopik
2. Ketisha
3. Rian - 100
4. Ghost1982 - 100
5. Poquelin
6. Zbaniwryj - 100

Przeciw:
1.
2.
3.
Powrót do góry Go down
Zbaniwryj
Artysta Magik
Artysta Magik
Zbaniwryj


Liczba postów : 26
Join date : 14/02/2016
Skąd : Łódź

Trzeba zrobić ściepe narodową... Empty
PisanieTemat: Re: Trzeba zrobić ściepe narodową...   Trzeba zrobić ściepe narodową... I_icon_minitimeSro Kwi 20, 2016 12:00 pm

Za

Stawka z zakresu 75 - 150 g/ tydzieñ
Powrót do góry Go down
Looping
Admin
Admin
Looping


Liczba postów : 68
Join date : 10/02/2016
Age : 51
Skąd : Warszawa obecnie Francja

Trzeba zrobić ściepe narodową... Empty
PisanieTemat: Re: Trzeba zrobić ściepe narodową...   Trzeba zrobić ściepe narodową... I_icon_minitimeSro Kwi 20, 2016 1:24 pm

proponuję wziąść pod uwagę skil i to czy ktoś jest w lanfar mówię tu o nowych graczach i dopiero się rozwijających
oraz osobę jako skarbnika co będzie trzeba osobiście dorzucę jak wiecie ja nie wpisuję ile towaru daję i ile kasy ale na 100% nie oszukuję i daję dużo;)
Powrót do góry Go down
https://thwk.forumpolish.com
Ketisha
Expert
Expert
Ketisha


Liczba postów : 15
Join date : 22/02/2016

Trzeba zrobić ściepe narodową... Empty
PisanieTemat: Re: Trzeba zrobić ściepe narodową...   Trzeba zrobić ściepe narodową... I_icon_minitimeSro Kwi 20, 2016 1:40 pm

Też mogę spokojnie od 75-150g w różnych tygodniach dać.
Powrót do góry Go down
Zbaniwryj
Artysta Magik
Artysta Magik
Zbaniwryj


Liczba postów : 26
Join date : 14/02/2016
Skąd : Łódź

Trzeba zrobić ściepe narodową... Empty
PisanieTemat: Re: Trzeba zrobić ściepe narodową...   Trzeba zrobić ściepe narodową... I_icon_minitimeSro Kwi 20, 2016 10:58 pm

no te widełki 75 - 150 to pisałem w odniesieniu do swojej postaci... myślę, że Ci dopiero rozwijający się mogą mieć preferencyjne warunki, a zakładając że są tak po ludzku uczciwi to odrobią w przyszłości Smile

Co do tego kto będzie skarbnikiem to powinna być to osoba często bywająca w TS, tak żeby się nie okazało że zamrozimy sobie środki Razz
Powrót do góry Go down
Kopik
Artysta Magik
Artysta Magik
Kopik


Liczba postów : 34
Join date : 13/02/2016
Age : 26
Skąd : Opole

Trzeba zrobić ściepe narodową... Empty
PisanieTemat: Re: Trzeba zrobić ściepe narodową...   Trzeba zrobić ściepe narodową... I_icon_minitimeSro Kwi 20, 2016 11:26 pm

Cena 100g może być w sam raz jak dla mnie Smile Tylko zapomniałem napisać, że TS jest aktualnie nie czynny na czas nieokreślony.
Powrót do góry Go down
Rian
Artysta Magik
Artysta Magik
Rian


Liczba postów : 43
Join date : 13/02/2016
Skąd : Białystok

Trzeba zrobić ściepe narodową... Empty
PisanieTemat: Re: Trzeba zrobić ściepe narodową...   Trzeba zrobić ściepe narodową... I_icon_minitimeCzw Kwi 21, 2016 12:16 am

Chyba chodziło o Therian Saga:). Przy pobieraniu składek powinna być transparentność. Niestety nie ma w grze możliwości zapisywania kto ile dał. Nie wiem, czy skarbnik nie powinien prowadzić exela dostępnego do wglądu a nie edycji dla każdego, gdzie by wpisywał ile kto dał w danym tygodniu oraz na co wydatkowane były pieniądze.
trochę roboty, ale nie widzę innego rozwiązania.
Co do bywania często, to jeżeli ktoś by się logował raz dziennie, a nawet czasami co drugi dzień to też tragedii by nie było. Zawsze też można założyć do opcji kupna-sprzedaży swoje zaskórniaki, a potem skarbnik by oddał.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Trzeba zrobić ściepe narodową... Empty
PisanieTemat: Re: Trzeba zrobić ściepe narodową...   Trzeba zrobić ściepe narodową... I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Trzeba zrobić ściepe narodową...
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
THWK :: PROJEKTY (potrzeby gildii)-
Skocz do: